Реклама / Ads
23| 5947 |17.03.2014 НОВИНИ

Ген. Атанасов: Абсурд е СОБТ да прибира лудите

.
Ген. Атанас Атанасов
Макар прикривана от МВР, има обилна информация, че Петко Савов е имал фиксация към униформените. Той е заявявал, че полицията иска да го вкара в лудницата и затова дойдат ли полицаи, ще стреля на месо. И след това да изпратиш отряда е абсурд.
 

Това коментира ген. Атанас Атанасов в сутрешния блок по TV7. Емил Шарков загина заради глупостта на началниците си. Задачата на Специализирания отряд за борба с тероризма (СОБТ) не е да прибира лудите, това е абсурдна ситуация, добави той.

Първокурсник в школата в Симеоново ще направи операцията в Лясковец по-добре, заяви другият гост в студиото - Росен Петров. Обстоятелствата, които разрешават използването на СОБТ, са детайлно разписани в Закона за МВР. Опция за прибирането на човек с психически отклонения от барети няма, единодушни бяха двамата.

Разпоредилият провеждането на тази операция трябва да бъде разследван за злоупотреба с власт, категоричен беше Атанасов. Според него, е била възможна елементарна оперативна комбинация, за да бъде Петко Савов изведен, или при него да влезе полицай - да се симулира наводнение, посещение от инкасатор и други подобни.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1293 |10.12.2025 САЩ удължиха срока за продажбата на активите на „Лукойл“ до 17 януари . 1| 1581 |10.12.2025 Тирамисуто вече е нематериално културно наследство. Как Италия стигна до признанието? . 4| 1728 |10.12.2025 Исландия също ще бойкотира „Евровизия 2026“ заради Израел . 9| 1994 |10.12.2025 Тръмп разклаща доверието: Европа вече подготвя отбраната си без САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads