Реклама / Ads
12| 5544 |08.04.2017 НОВИНИ

Горанов: Трябва да се разберем някак за пенсиите

.
Владислав Горанов
Бившият финансов министър Владислав Горанов коментира преговорите с Обединени патриоти за бъдещето правителство.
 

"Проблемът на решението за пенсиите е - не че ние не искаме да се увеличават пенсиите, а че ние търсим дългосрочно стабилно управление. Рязкото увеличение на пенсиите, освен че дебалансира модела ражда и доста въпроси как един допълнителен ресурс може да се вмести в бюджетната рамка, защото ако не намалим други разходи това означава увеличение на дефицита, оттам и на дълга", коментира Горанов.

 

"Така или иначе, те имат виждане, че приоритетно увеличение на разходите на пенсии трябва да се направи. Каквото и да мислим ние от ГЕРБ трябва да намерим начин да постигнем консенсус", заяви Горанов. По думите му засега патриотите стоят близко до първоначалните анонси. Той бе категоричен, че въпросът с пенсиите няма да блокира преговорите за съставяне на правителство.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 1518 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 1479 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 1519 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 1631 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads