Криминалисти от ГД „Национална полиция“ са задържаха двама мъже при опит за грабеж. Те са задържани на територията на Студентски град в София при съвместна акция със служители от СДВР и групата за задържане на ГДНП. В хода на полицейските действия, предприети в Студентски град рано тази нощ, към 1, 40 часа, при опит за въоръжен грабеж на пари от копирен център са били задържани двама мъже – на 40 и 59 години, осъждани. По първоначални данни, те влезли в денонощния обект, заплашили с оръжие двете служителки на фирмата, претърсили офиса и отворили касата. Задържани са при напускането на обекта.


От тях са иззети незаконно притежаван боен пистолет с боеприпаси и патрон в цевта, пушка-помпа с боеприпаси, маски с прорези, ръкавици, бронежилетка. В домовете им са открити газов автомат и въздушна пушка. В хода на операцията няма пострадали – нито сред служителите в обекта, нито сред осъществилите полицейските действия.