В държава с население около 56 хиляди, разположена в една от най-отдалечените и рядко населени зони на света, спазването на социална дистанция едва ли е голям проблем.
Животът в столицата, обаче, е почти напълно блокиран. Островната държава спря въздушния транспорт, училищата затварят, забранява се събиране на групи.