1| 5055 |17.04.2018 НОВИНИ

Григор се измъкна на старта в Монте Карло

.
Григор Димитров
Григор Димитров прескочи втория кръг на турнира от ”Мастърс 1000” в Монте Карло. Това обаче не стана никак лесно, българинът трябваше да прави обрат срещу 82-ия в света французин Пиер-Юг Ербер - 3:6, 6:2, 6:4.

Това бе първият мач на клей на сингъл за първата ни ракета за годината. Вчера Гришо и Давид Гофен спечелиха на двойки.
Григор и Давид Гофен започнаха с победа на двойки в Монте Карло

Петият в световната ранглиста подобри постижението си от миналата година в княжеството, когато отстъпи във втория рунд.

Димитров започна добре, но само в първия си сервис гейм. Нататък той не можеше да намери играта си, допусна много непредизвикани грешки. Ербер го проби за 2:1, след което затвърди. При 3:5 хасковлията още веднъж демонстрира колебания на сервис гейма си и съперникът му поведе след 6:3.

Похвално е, че този път Григор намери сили за обрат. Той започна да показва по-добър тенис и това се отплати в петия гейм на втория сет, когато реализира първия си пробив в срещата - 3:2. Изглежда този развой вдъхна нови сили на българина, който не даде гейм до края на сета и изравни след 6:2.

Серията на Димитров от пет поредни гейма бе спряна в началото на третата част, когато Ербер успя да се съвземе. Сетът продължи вълнуващо за зрителите. След разменени геймове най-добрият ни тенисист напправи брейк за 3:2. Последва рибрейк - 3:3, французинът не искаше да се предаде.

В този ден обаче волята и майсторството на Григор взеха връх. Той отново дръпна с 4:3, затвърди и след разменени геймове вдигна победоносно ръка.

В следващата фаза задачата му изглежда по-трудна - срещу добре познатия Филип Колшрайбер (Германия) или Алберт Рамос-Виньолас (Испания), който е финалист от миналата година в първия голям турнир на "червени" кортове за сезона.