Маските в аптеки, оптики, здравни заведения и в градския транспорт стават задължителни.


Преустановяват се консултациите за бременни и кърмачета и профилактичните прегледи и имунизациите, както и свижданията в болниците.


В детските градини ще се провежда ежедневен филтър на децата.


Преустановява се и посещението на лица под 16 г. в търговските обекти от типа МОЛ без придружител, предават от Българската национална телевизия.


Данните към 12 януари сочат, че в учебните заведения болни са над 18 процента от учениците и децата в детските градини, а в яслите – 14 процента. Натовареността на болничните легла в здравните заведения също нараства драстично през последните дни.