Реклама / Ads
1| 3592 |19.04.2023 НОВИНИ

Хамид Хамид: Засега ДПС е опозиция на сформираното ад хок мнозинство

.
Хамид Хамид
”Беше обявено, че е постигнато мнозинство в парламента, но в него не присъства ДПС. Това означава, че сме опозиция и напълно естествено е да не подкрепяме това мнозинство. Представи ни се модел, който, меко казано, е неконституционен - ротационни председатели. Затова гласуваме ”въздържал се”... Засега ние сме опозиция на това, сформирано ад хок мнозинство в днешния парламентарен ден.
 

Това каза пред БНР Хамид Хамид от ДПС.


И допълни, че все пак има и нещо похвално - "диалогът, който е пътят".


"Призоваваме отдавна за диалог, но също за разум и за отговорност".


Хамид посочи, че има законопроекти, които ДПС би подкрепило, и такива, които би гласувало за част от тях.


"Приемането на закони е процес. Активно ще участваме в този законодателен процес, включително и с наши предложения".


По думите му съдебната реформа трябва да премине през разговори и търсене на конституционно мнозинство за промени на Конституцията в глава "Съдебна система".


Според него България трябва да има работещ парламент и правителство, избрано от Народното събрание.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 498 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 0| 651 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 0| 997 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 823 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads