Хазартът и бързите кредити не са българският спорт, г-жо Лечева. България и Румен Радев не са едно и също

Този път от Бургас тя се провикна: Смятам, че ние сме с години назад от Албанския олимпийски комитет. Дори не говоря за европейските олимпийски комитети.
Невероятно! Лечева наистина ли твърди подобно нещо?
Налага се на видната спортистка, политик и бизнесмен да се напомнят някои елементарни данни.
Националният олимпийски комитет на Албания съществува от 1958 година. Признат е година по-късно.
Албания участва в Олимпийски игри от 1972 година в Мюнхен. Максималният брой албански участници е имало на игрите в Токио през 2020 година. До Лятната олимпиада в Париж миналата година албанските спортисти не са спечелили нито един медал. Не че не са се старали хората, но толкова са им били силите.
На Олимпиадата в Париж Албания печели два бронзови медала -в свободната борба – извоювани от натурализираните Чермен Валиев, осетинец и Ислам Дудаев, чеченец.
Това е олимпийският актив на Албания.
Българските участници на олимпиади са спечелили общо 51 златни, 85 сребърни и 77 бронзови медала! Лечева да научи тези данни и да не се излага.
Да научи също, че българи участват още на Първата модерна олимпиада през 1896 година. Там са гимнастиците Панайот Белев, Илия Пенчев, Димитър Илиев и Шарл Шампо. Ръководител на делегацията е Тодор Йончев.
На 30 март 1923 г. е създаден Българският олимпийски комитет.
След 9 септември 1944 г. имуществото на БОК е конфискувано от комунистическата власт, а БОК е разформирован. БКП извършва това безумие, партията, с която Лечева се гордее и чрез която прави политическа кариера.
Странно е, че Лечева демонстрира и фрапиращо невежество по отношение на спорта у нас, независимо от дългогодишната й кариера като спортист и ръководител.
Спортът у нас има ясно определена структури на ръководство, финансиране, контрол и пр.
Министерство на младежта и спорта (ММС) е българска държавна институция с ранг на министерство, която отговаря за държавните и обществените спортни организации в страната, както и провеждането на проправителствена пропаганда и военна подготовка сред децата и младежите.
ММС изготвя национални стратегии, национални и годишни програми за развитие на младежта и спорта. То осъществява надзор върху дейността на спортните организации за спазването на Закона за младежта и спорта. Съвместно със спортните федерации и с Българския олимпийски комитет министерството осъществява финансирането на програма за подготовка и участие на българските спортисти на олимпийски игри. България е домакин на множество престижни турнири, европейски и световни първенства по различни видове спорт.
Лечева е била министър на спорта, редно е да знае тези неща.
Спортните федерации са доброволни сдружения на спортни клубове по един или сходни видове спорт, които координират развитието, практикуването и администрирането на съответния вид спорт на национално ниво на територията на страната и ги представляват пред държавата и международните спортни организации.
И така нататък, и така нататък. Кое от тези неща не е ясно? БОК има друга мисия и задължения!
***
Сегашният лидер на партия МЕЧ Радостин Василев подава през 2022 г. сигнал за конфликт на интереси на служебния министър на младежта и спорта Весела Лечева. Сигналът е по повод това, че Весела Лечева не е напуснала четири сдружения с нестопанска цел, където е представляващ или член на управителен орган.
В качеството си на министър на младежта и спорта тя инициира прехвърляне на недвижим имот от Министерство на младежта и спорта към Национална спортна база, а именно Стрелбищен комплекс “Гео Милев”. Този комплекс се ползва от федерация “Български стрелкови съюз”, чийто председател и представляващ е Весела Лечева. Освен това тя предлага на МС да прехвърли 3 милиона лева на ММС от централен бюджет и впоследствие от ММС към НСБ с цел ремонт на стрелковия комплекс, който се ползва от Български стрелкови съюз, представляван от Весела Лечева. Контролът по разходване на средствата е възложен на Весела Лечева, тоест тя ще контролира сама себе си.
***
Последни новини от Гърция.
Гръцките власти са стопирали проект на стойност над 22 милиона евро, свързан с двама български инвеститори.
Това са Даниел Лечев и Михаил Инджов. Даниел е брат на Весела Лечева и движи семейния бизнес, с който тя няма нищо общо, както твърди от време на време…
Официалното обяснение е, че MVI Holidays IKE
не може да строи ваканционно селище в райони под закрилата на “Натура”.
Керамоти е спокойно курортно градче, известно с красивия плаж Амоглоса; от пристана тръгват фериботите за остров Тасос - едно от любимите места за почивка на българските туристи.
Наистина ли Лечева вярва, че общественото мнение не я свързва с въпросни казуси и скандали?
Според медийни публикации, част от туристическия бизнес около Даниел Лечев и холдинга MVP Holidays е ваканционният Роrtо Еlеа Саmріng & Rеѕоrt на полуостров Халкидики, известен като “къмпинга на Лечева”.
Весела Лечева регистрира движението “Трети март”, което се свързва пряко с политическия проект на президента Румен Радев. Обществена тайна са и топлите, направо горещи връзки на Лечева с Радев и неговия бизнес кръг. Има дори слухове, че Лечева спонсорира проекта на държавния глава, при това с пари от хазартен бизнес и бързи кредити, давани с жестоки понякога лихви.
Казина и онлайн залагания са важна част от бизнес империята на семейство Лечеви.
Шоуто Сезам Игри на волята, Сезам купа на България по футбол… Волейболният шеф Любо Ганев е наричан от някои „рекламен агент на Сезам и Весела Лечева“.
Съответните федерации и отбори, получаващи пари от семейни фирми на Лечеви за кого ли са гласували при избора за шеф на БОК?
За този спорт ли се е загрижила Лечева, дето е в прегръдката на хазартните интереси на семейството й?
За спорт, обвързан с политика и проекта на президента Румен Радев ли ратува тя? Дали Лечева няма задача да осигури подкрепа от федерации и отделни спортисти за плановете на Радев? Тя какви функции изпълнява в този проект?
Това наистина е жесток скандал. Международен, както казва самата Лечева, но е сбъркала адреса. И от „скромност“ не споменава нейният огромен принос за унижението на българския спорт и петното, което хвърля върху лицето на страната ни, известна от десетилетия със спортните традиции и постижения.
Защото става дума за истински спорт, а не за свързан с хазартни интереси, нито с премълчавани отношения с осъдения на доживотен затвор за убийства Петър Стоянов-Сумиста...
Непонятно е и незачитането на закона и решенията на съда от Лечева. Твърде съмнително - но едва ли случайно - в това отношение е съвпадението с погазването на решение на Конституционния съд от Румен Радев с искането за референдум за еврото и същото действие спрямо закона от другарката му Лечева.
Михаил Димитров
Моля, подкрепете ни.





