Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
30| 6683 | НОВИНИ

Хора в митниците си деляли по 8 000 лева на ТИР

Мария Капон
Мария Капон
Шефът на митниците разпъвал чадър. Капон извади копие на документ на Агенция "Митници" с резолюция на Танов от средата на март 2010 година. В него се подписали 3-ма експерти, които твърдят, че имало разлики в декларираната и приета митническа стойност на еднакви стоки, т.е. ДДС на дадена сума, която се плаща на входа, е по малка отколкото реалната.
 

Държавата губи заради контрабанда на зеленчуци и китайски стоки, обяви по БТВ шефката на Единна Народна Партия Мария Капон, която обясни, че в митническите документи се записвала по-ниска цена. Това означавало, че ДДС е много по-малък от реалния. Митническите служители заедно с хората, които извършват тази дейност, конкурират българския пазар, каза Капон, според която това нямало как да се случи, ако няма връзка между фирмите и митническите служители. Тениски от синтетичен материал влизат в България на цена от 0.30 ст.,а цената на едно мъжко палто е 5.60 лв.

Митнически служители, ръководството, хората, които извършват тази дейност, конкурират българския пазар, подбивайки цената на българските производители като не плащат нито мито, нито ДДС, както трябва. Това се позволява, защото на всеки ТИР взимат по 8 000 лева на ръка под масата и си ги делят, категорична беше Капон.

След тези сигнали за корупция В. Танов не разрешил да се предприеме проверка за тези нередности в Агенция „Митници", разпъвайки чадър. След тази справка не били уволнени хората, забъркани в престъпленията, а само са понижени. Над 60% от тези нарушения ставали в столична митница.

Капон очаквала премиерът да уволни Ваньо Танов за това, което се случва.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Човек на Станишев управлявал митниците без диплома 21| 6267 | Човек на Станишев управлявал митниците без диплома Директор от ДАНС става зам.-шеф на митниците 6| 6947 | Директор от ДАНС става зам.-шеф на митниците Паролата “Отчитаме ли на Танов?” натопила шефа на митниците 14| 7100 | Паролата “Отчитаме ли на Танов?” натопила шефа на митниците Р. Петков: Не сме имали по-слаб шеф на митниците 22| 5155 | Р. Петков: Не сме имали по-слаб шеф на митниците

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads