6| 4221 |29.10.2020 НОВИНИ

Христо Стоичков за Рома и римските вълци: Обичам да ловувам вълци! Успех ЦСКА!

.
”Вечния град ражда герои! Обичам да ловувам вълци! Успех ЦСКА! Без страх и повече самочувствие! За първи път Барса победи в Торино! Браво! Юве ме изненада с много слаба игра!”, написа носителят на „Златната топка“ за 1994 г. във фейсбук.

Само преди седмица Стоичков изпрати от Маями и надъхващо видео преди мача на ЦСКА срещу ЧФР Клуж, но "червените" отстъпиха на румънския шампион.

ЦСКА излиза срещу Рома днес на митичния "Олимпико" във втория кръг на груповата фаза на Лига Европа."Вълците" са сред най-неудобните съперници на ЦСКА в Европа. До момента "червените" са се изправяли 4 пъти срещу римляните. Винаги губят, и то без да отбележат гол. Така че днес първата цел ще е именно тази - най-накрая ЦСКА да вкара гол на италианския гранд.

На 19.10.1983-а година ЦСКА приема "вълците" и играе добре. Губи с 0:1 след гол на бразилския халф Пауло Роберто Фалкао. Реваншът завършва при същия резултат - 1:0 за Рома, този път с гол на Франческо Грациани в 80-ата.

ЦСКА отново мери сили с именития си опонент през сезон 2009/10, този път именно в груповата фаза на Лига Европа. В Италия "червените" отстъпват с 0:2, след като получават головете в рамките на само 5 минути - от 19-ата до 23-ата. Нещо, което сега не трябва да се повтаря. Герои за римляните са Окака Чука и Симоне Перота.

В София е най-голямата победа на Рома срещу ЦСКА - 3:0 с попадения на Алесио Черчи (2) и Филипо Скардина. Също нещо, което не бива да се повтаря - головете падат в края на първото полувреме, началото на второто и в 89-ата минута.

Така общият баланс на "армейците" срещу Рома е 4 мача, 4 загуби, голова разлика 7:0 в полза на италианците.