Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
7| 5097 | НОВИНИ

Има голямо забавяне на ЛОТ4 от АМ „Струма”

Екатерина Захариева
Екатерина Захариева
Към настоящият момент обект ЛОТ4 от АМ „Струма” е най-лесният участък, малко над 14 км е, изпълнен е на 50%. Констатирано е голямо забавяне на изпълнението.
 
Това заяви Екатерина Захариева, служебен вицепремиер по икономическа политика, служебен министър на регионалното развитие и служебен министър на инвестиционното проектиране по време на парламентарен контрол относно степента на завършеност и срока за изпълнение на ЛОТ4 Сандански - Кулата от АМ "Струма", предаде „Фокус”. „От година и половина нищо не е помръднало. Освен проверката на място сме направили редица срещи с изпълнителя, за да установим причините за неговото забавяне и да се опитаме да преодолеем това”, заяви Захариева.
„Целта беше да се обсъдят всички детайли и проблеми от проекта и да видим дали този строител ще довърши този участък, който би могъл да се завърши за четири месеца”, добави Екатерина Захариева.

Тя уточни, че са изпратили анекс на строителя за удължаване от 141 дни с искане, той да поеме определени ангажименти – пълна мобилизация до 10 дни, довършване на най-проблемния участък и организиция на работата по такъв начин, че да се работи по цялото трасе, който анекс не е бил подписан. „Ние започнахме и стартирахме процедура по акт 10 за спиране на строителство. В момента тече оценка по всичко, което е извършено, по качеството му”, каза още Екатерина Захариева.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Прекратяваме договора с АКТОР за строежа на Лот 4 на „Струма” 0| 5132 | Прекратяваме договора с АКТОР за строежа на Лот 4 на „Струма” Гърци отнесоха 1 млн. глоба за забавянето на АМ "Струма" 0| 5769 | Гърци отнесоха 1 млн. глоба за забавянето на АМ "Струма" Коларова: Грамотността на голямо поколение е загубена 9| 5814 | Коларова: Грамотността на голямо поколение е загубена Борисов: Ще спестим пари от Лот 3 на АМ „Струма” и ще се довърши АМ „Хемус” 85| 8839 | Борисов: Ще спестим пари от Лот 3 на АМ „Струма” и ще се довърши АМ „Хемус”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads