Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3918 | НОВИНИ

Т. Йорданов: И да е пратена покана до ИТН, ние теоретично нямаме за какво да разговаряме

Тошко Йорданов
Тошко Йорданов Източник: БГНЕС
”Не знам да е изпращана писмена покана до ИТН за преговори. И да е пратена, ние теоретично нямаме за какво да разговаряме, тъй като водещите мандата са "Продължаваме Промяната" и те походиха по доста безумен начин”. Това заяви председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов пред БНТ.
 

"Първо, казаха, че няма да разговарят с политически представители повече, после започнаха да разговарят и да натискат отделно депутати от ИТН. Говориха с шестте отцепници и накрая стигнаха до нас, когато им останаха по-малко от 24 часа", коментира той.


Предлагането на Кирил Петков и Асен Василев в правителството е съзнателно направено, за да не се реализира мандатът, смята Йорданов

 

"Действията им през тази седмица - дърпането, натискът на депутати и роднините им - точно от тези двамата - обезсмисля разговорите с тях под всякаква форма"

 

"Ако ПП върнат неизпълнен мандат, ГЕРБ ще върнат втория и опциите остават между БСП, ДБ и може би ние. Всяка една от тези партии предполагам, че няма да подходи по начина на ПП и ще се опита да състави правителство или да води разговори както си е по правилата - с политическите партии, с търсене на консенсус за програма за конкретни цели, състав на Министерски съвет"

 

На въпрос коя е най-голямата грешка на ИТН в този парламент, Йорданов заяви:

"Може би трябваше да се опитам по-рано да бия тъпана, че нещата не вървят добре в тази коалиция. Тя скърца още от януари-февруари. Още там трябваше да предизвикаме сериозни разговори и това е наша вина. Вина е, че се съгласявахме, включително с противоконституционни неща само за да бъдем в тази коалиция".

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Е. Йорданов: Войната срещу нарушителите на пътя се обявява за хиляден път в България 0| 4069 | Е. Йорданов: Войната срещу нарушителите на пътя се обявява за хиляден път в България Тошко Йорданов: Кирил Петков е създал корупционна среда в МРРБ 0| 3675 | Тошко Йорданов: Кирил Петков е създал корупционна среда в МРРБ Йорданов: ПП не са ни канили. Продължават нагло да звънят на наши хора 0| 3355 | Йорданов: ПП не са ни канили. Продължават нагло да звънят на наши хора ПП имали право на втори шанс, но не го искали. ИТН готови на разговор при покана 0| 6221 | ПП имали право на втори шанс, но не го искали. ИТН готови на разговор при покана

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads