Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
36| 4205 | НОВИНИ

Южна Корея: Няма да стоим със скръстени ръце, докато Пхенян разпраща войски в Русия

Южна Корея: Няма да стоим със скръстени ръце, докато Пхенян разпраща войски в Русия
Президентът на Южна Корея Юн Сеок Йол определи прехвърлянето на севернокорейски войски в Русия като сериозна провокация, заплашваща глобалната сигурност.
 

Президентът на Южна Корея Юн Сеок Йол изрази категоричната си позиция, че страната му няма да остане безучастна на фона на разполагането на севернокорейски войски в Русия, които се предвижда да участват във войната в Украйна, съобщи Independent.

 

На пресконференция с полския президент Анджей Дуда в Сеул на 24 октомври, Юн определи това действие като "провокация", която представлява заплаха за глобалната сигурност, не само в района на Корейския полуостров, но и в Европа.

 

Южна Корея планира да изпрати свои военни офицери и преводачи в Киев, за да установят комуникация със севернокорейските военнопленници. Тази стъпка подчертава ангажимента на Сеул към глобалната безопасност и готовността му да реагира на геополитическите промени в региона.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Експерт: Виното по 3 лева за литър по капаците на колите не е вино 9| 7789 | Експерт: Виното по 3 лева за литър по капаците на колите не е вино Норвегия въвежда 15-годишна възрастова граница за достъп до социалните мрежи 3| 3613 | Норвегия въвежда 15-годишна възрастова граница за достъп до социалните мрежи Обвиниха собственика на нелицензирания балон, от който скочиха парашутистите край Ботевград 1| 3564 | Обвиниха собственика на нелицензирания балон, от който скочиха парашутистите край Ботевград Соника Капил, главен архитект по AI в Microsoft за ФрогНюз: След 20 г. изкуственият интелект ще е новото нормално, ежедневно 17| 16711 | Соника Капил, главен архитект по AI в Microsoft за ФрогНюз: След 20 г. изкуственият интелект ще е новото нормално, ежедневно

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads