Реклама / Ads
2| 2495 |31.10.2025 НОВИНИ

Ивайло Пенчев не дава откуп, обяви 50 хил. лв. за „главата“ на хакера, атакувал компанията му

.
Бизнесменът Ивайло Пенчев
Бизнесменът Ивайло Пенчев обяви награда от 50 хил. лв. за информация, водеща до залавянето на хакера, атакувал част от компаниите на предприемача. Той уточнява, че става въпрос за китайска атака, осъществена преди два дни, която продължава да нанася щети върху софтуерната му инфраструктура.
 


„Част от ИТ системите ни са извън строя- включително уеб сайтовете ни. Хубавото е, че производственият процес в нито един завод не е спрял. Борим се със злонамерените умни хакери“, посочва бизнесменът.

 

Той е категоричен, че няма да плати откуп, за да разкриптират системата, но би дал пари за данни, водещи към хората, инсталирали зловредния софтуер.


„Мисля, че ако всеки колега, обект на подобна атака се включи с някаква сума, наградата за главите на умните момчета може да стане достатъчно голяма, така че някой от самите момчета да се изкуши и да предаде останалите. Убеден съм, че ако разчитаме на държавните институции да ни спасят от престъпниците, ще си останем неспасени“, коментира Пенчев.

 

Предприемачът съобщава още, че органите на реда са уведомени: „Знам, че са пратили колегите да пишат обяснения. Докато частните фирми пратиха хора, които втора нощ са в офиса и работят. От държавните институции помощ няма. Те искат писмени обяснения“.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 2348 |31.10.2025 ЕС атакува пушачите с двойно по-висок акциз . 7| 2548 |31.10.2025 Архивите мълчат: Мистерията на липсващите документи за строителство върху реката в Елените . 1| 2024 |31.10.2025 Туристическият бранш не е готов за еврото за ЧНГ . 0| 2133 |31.10.2025 Български гражданин сред телата на Хамас

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads