Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
15| 3661 | НОВИНИ

Иван Гешев се прибра от САЩ с полет от Франкфурт

Иван Гешев
Иван Гешев
Главният прокурор Иван Гешев се прибра от САЩ с полет от Франкфурт, съобщи bTV. Шефът на държавното обвинение кацна късно снощи на терминал 2 на летище София при безпрецедентни мерки за сигурност. Десет минути преди да е изведен от самолета, периметърът е бил проверен от полицейски кучета. На място е имало и специален автомобил, заглушаващ сигналите, в т.ч. такива на мобилните мрежи. Кортежът е прибрал Гешев от пистата директно от самолета.
 

Главният прокурор все още не е коментирал искането за отстранявамето му, което тази седмица беше внесено от шестима прокурори от Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет. Това става само ден след като кандидат-премиерът на ГЕРБ-СДС Мария Габриел обяви, че уволнението на Гешев ще е първата й работа, ако заеме поста. Аргументите на вносителите на искането за освобождаване са "тежко нарушение на служебните задължения".

 

Официално беше съобщено от прокуратурата, че Гешев е посетил САЩ по покана на Михаел Лауфер, председател на Борда на директорите на Американското ционистко движение. Поканата била заради активната позиция на главния прокурор за противодействие на престъпленията от омраза, възпиране на проявленията на езика на омразата и пресичането на всеки опит за антидемократични прояви, поставящи под заплаха сигурността и свободата на изразяване на всеки български гражданин.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Адв. Грета Ганева: Да припомня, протестът каза ”Борисов и Гешев”! 8| 4818 | Адв. Грета Ганева: Да припомня, протестът каза ”Борисов и Гешев”! Турската ”Боташ” е подписала споразумение за развиване на подземно хранилище за природен газ в България 2| 3933 | Турската ”Боташ” е подписала споразумение за развиване на подземно хранилище за природен газ в България Слави Василев: Да смениш Иван Гешев не е съдебна реформа, това е ”стани да седна” 6| 3444 | Слави Василев: Да смениш Иван Гешев не е съдебна реформа, това е ”стани да седна” Татяна Дончева:  Гешев трябва сам да подаде оставка 1| 3979 | Татяна Дончева: Гешев трябва сам да подаде оставка

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads