Изненада! Водещият разследването за КТБ напуска Столичното следствие
Водещият разследването за КТБ изненадващо напуска Столичното следствие. Христо Панев е подал молба до ВСС да бъде освободен от длъжността следовател в Следствения отдел в Софийската градска прокуратура. Тя ще бъде разгледана в четвъртък, става ясно от програмата на органа.
Този отдел беше любим на бившият шеф на Столичното следствие Пепи Еврото и на модела КОЙ. Казват, че екипът на Политбюро е действал като ОПГ, т. е като Организирана прокурорска група. Всички следователи в отдела са напълно недосегаеми, прощават им се нарушенията и каквото й да направят, никой от тях не носи дисциплинарна и наказателна отговорност, споделят пред Фрог нюз техни колеги. За сметка на това непокорните юристи се наказват по всевъзможен начин за щяло и нещяло. Целта е да се всява страх и ужас пред модела КОЙ, както и безропотно да се изпълняват спуснатите от него задачи. Твърди се, че Пепи Еврото продължава с пълна сила да командва парада, въпреки, че вече няколко месеца е извън системата. Предполага се, че Христо Панев няма да остане на улицата и вече е уреден от КОЙ на апетититен пост я в Булгартабак, я в някоя друга фирма от холдинга на ДПС.