Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 2488 |16.02.2026 НОВИНИ

Камион уби 77-годишен пешеходец на път Е-79 край Монтана

.
Възрастен мъж е загинал, след като е бил блъснат от камион на път Е-79 край Монтана, съобщиха от Областната дирекция на МВР.
 

Инцидентът е станал на 15 февруари около 18:00 ч. в района на село Крапчене. Товарен автомобил „Ивеко“, управляван от 46-годишен мъж от Видин, е ударил 77-годишен пешеходец от същото село. Пострадалият е бил транспортиран до Центъра за спешна медицинска помощ в Монтана, където по-късно е починал.

 

На място е извършен оглед. Шофьорът на камиона е задържан за срок до 24 часа в Районното управление в Монтана. По случая е образувано досъдебно производство.

 

От полицията посочват, че през миналата година при катастрофи в област Монтана са загинали 12 души. Това е вторият смъртен случай при пътнотранспортно произшествие в региона от началото на годината. На 9 февруари 71-годишен мъж от София загина на пътя между селата Белотинци и Одоровци.

 

Вчера граждани на Монтана излязоха на протест срещу лошото състояние на пътищата и липсата на строги наказания за шофьори, причинили тежки катастрофи. На всяка кола беше поставена табелка с надпис „Повече няма да търпим. България е наша“. 

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2414 |16.02.2026 Кметове излизат на протест в подкрепа на колегата им от Бистрица . 13| 3962 |16.02.2026 Деян Илиев, който откри телата в хижа „Петрохан“, бил в Мексико. Кой прокурор го пусна? . 0| 2328 |16.02.2026 Краят на EV еуфорията е струвал 65 млрд. долара на автомобилната индустрия . 0| 2422 |16.02.2026 Обама: Възможно е да има извънземни, но не и в Зона 51

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads