Той промени постановлението си за създаване на съвета от 2012 г., където бе записано, че негов председател е министърът на вътрешните работи.
Преодоляно е несъответствие, възникнало с направеното разпределение на функциите между заместник министър-председателите, определени от Народното събрание и от премиера, пояснява пресцентърът на правителството.
Въпросът е защо? Явно вътрешният министър не се справя с превенциятя? Дали пък с Каракачанов престъпността няма да намалее наполовина?