Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 2748 | НОВИНИ

Километрични задръствания на Кресненското дефиле пилят шофьорските нерви

Километрични задръствания на Кресненското дефиле пилят шофьорските нерви
Източник: БГНЕС
Хиляди автомобили попаднаха в километрични задръствания в Кресненското дефиле през последните дни.
 

Тапите започнаха през уикенда, но продължиха и в следващите дни.

 

С идването на лятото хиляди хора тръгнаха на море. За поредна година дългоочакваната ваканция се превърна в дълго и изнервящо очакване в опашки. Този път обаче задръстванията се образуваха в Кресненското дефиле, а не на граничен пункт "Кулата".

 

През последната седмица там има километрични тапи. Най-тежко бе положението през уикенда, когато задръстването достигна около 30 км и разстоянието от Симитли до Кресна, което по принцип се изминава около 30 минути, тогава отнемаше над 3 часа.





Причината е, че няма автомагистрала "Струма" през Креснеското дефиле.

 

"Хората висят в задръстване, защото, след като слязат от автомагистрала "Струма", при включването си в Симитли, се получава фуния на трафика. От две активни ленти за движение, тя става една. Същото се получава и на входа на Кресна, което пък идва от посока София. И по този начин, като се получи с фуния, оттам вече започва с всяка измината минута да се натоварва движението. За да се избегне това, по най-бързия начин трябва да бъде пусната магистралата", обясни пътният експерт Георги Бързаков, цитиран от БНТ.

 

Трафикът в Кресна, откакто сме влезли в Шенген, се е увеличил неколкократно, алармират местните жители.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Протест в подкрепа на Иванчева организират довечера пред президентството 3| 2633 | Протест в подкрепа на Иванчева организират довечера пред президентството Командирът на "Ал Кудс" се появи публично в Техеран и опроверга слуховете за смъртта си 2| 2781 | Командирът на "Ал Кудс" се появи публично в Техеран и опроверга слуховете за смъртта си Най-големият риск от инфлация идва от спекулата, не от еврото, вярва шефът на НСИ 3| 3630 | Най-големият риск от инфлация идва от спекулата, не от еврото, вярва шефът на НСИ Влизането на С. Македония в Евросъюза или да направим от лимона лимонада 25| 61804 | Влизането на С. Македония в Евросъюза или да направим от лимона лимонада

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads