Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
8| 4350 | НОВИНИ

Комисия гази закон, за да скрие предложения на “Правосъдие за всеки”

Комисия гази закон, за да скрие предложения на “Правосъдие за всеки”
Комисията по правни въпроси в Народното събрание погази Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление, за да скрие и недопусне до пленарна зала предложенията на гражданската инициатива “Правосъдие за всеки”.
 
Подписката, с която се предлагат радикални реформи в прокуратурата, бе внесена още в началото на декември м.г. След като първоначални мина в правна комисия, лично председателят на Народното събрание Цецка Цачева реши да я върне.

Седемте искания за съдебна реформа включват радикална промяна в прокуратурата. Според представители на инициатива именно това “плаши депутатите”.

На заседание на комисията, депутатите, въпреки закона, са излязли със следното решение: “Препоръчва на народните представители по тяхна преценка да съобразят предложенията на гражданската инициатива в своята законодателна дейност”.

“Тази „препоръка” до депутатите, която заобикаля вземане на решение от пленарния състав на Народното събрание е пряко нарушение правилото на чл. 52 от ЗПУГДВМС. Правилото изисква „органът”, до който подписката е адресирана, в случая Народното събрание, да разгледа предложенията и да се произнесе с решение”, пишат от “Правосъдие за всеки”.

Против е бил само депутатът от Гражданската квота на Реформаторския блок Петър Славов.

“Плашещо е нежеланието идеите за реформа на прокуратурата да бъдат дори обсъдени”, коментира и лидерът на ДСБ Радан Кънев.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Реформатори искат нов състав на Комисията по финансов надзор 1| 4999 | Реформатори искат нов състав на Комисията по финансов надзор Комисията по правни въпроси прие ветото на президента, предстои гласуване в НС 5| 5289 | Комисията по правни въпроси прие ветото на президента, предстои гласуване в НС Гладен дядо краде от хранителен магазин във Варна 4| 7400 | Гладен дядо краде от хранителен магазин във Варна Комисия пак отхвърли закона на Кунева за антикорупция 8| 4832 | Комисия пак отхвърли закона на Кунева за антикорупция

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads