Реклама / Ads
6| 34361 |18.10.2025 НОВИНИ

Шефът на руските частни детективи е задържан за държавна измяна

.
Андрей Матушкин
Президентът на гражданското сдружение "Международно обединение на частните детективи" Андрей Матушкин е обвиняем по наказателно дело за държавна измяна. То се води по чл. 275 от Наказателния кодекс на Русия, съобщиха за РБК източници от правоохранителните органи.
 

През септември Андрей Матушкин е бил арестуван за два месеца. В момента той се намира в един от следствените изолатори в Санкт Петербург.


Разследването счита, че Матушкин е събирал информация, представляваща държавна тайна, и я е предавал в чужбина. Освен това той е заподозрян в сътрудничество с чуждестранни разузнавателни служби и съдействие за изпълнението на техните задачи на територията на Русия.


Източникът уточни, че става въпрос за контакти с представители на Балтийските страни.


Частният детектив Михаил Локтионов съобщи, че заедно с Матушкин по делото са били разследвани още двама детективи. Единият от тях по-късно е бил освободен.

 

"В асоциацията на Матушкин можеше да влезе всеки, който плаща членски внос, и не е задължително да е частен детектив.


Парите под формата на членски внос в тази асоциация винаги са били основното условие, за да станеш неин член", твърди Локтионов. Сред членовете на асоциацията е имало и частни детективи от САЩ, Великобритания и други западни страни, припомни Михаил Локтионов.


Припомняме, че член 275 от Наказателния кодекс на Русия предвижда наказание доживотен затвор.


Подобни наказателни дела традиционно се разглеждат от съдилищата при закрити врата - без достъп на пресата и обществеността, тъй като материалите от разследването обикновено съдържат информация, представляваща държавна тайна.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3486 |10.04.2024 Политическите затворници в Русия в момента са повече, отколкото в СССР . 7| 5677 |20.10.2023 Новите мишени на Кремъл: Русия преследва адвокатите на Алексей Навални . 0| 4508 |13.09.2022 В Русия задържаха за предателство топ-мениджър на авиационен завод . 1| 4532 |07.11.2017 Съдят протестиращи в Москва от 5 ноември

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads