Реклама / Ads
0| 5309 |03.04.2018 НОВИНИ

Комисията по досиетата няма да бъде закривана

.
Това стана ясно след Кръглата маса, организирана в парламента вчера. На сбирката трябваше да се реши съдбата на скандалната структура.
 
Депутатът от БСП Красимир Янков настоя комисията да бъде разформирана, а дейността й да бъде поета от орган, който да е политически независим и да опазва честта на засегнатите лица и техните наследници.

Според председателя на ПГ на управляващата ГЕРБ Цветан Цветанов обаче Комисията по досиетата е изиграла и играе положителна роля, защото "давала възможност историята от недалечното ни минало да бъде вярно прочетена". Изказването му е меко казано спорно, предвид признания на много експерти, че част от досиетата са унищожени, а други - манипулирани.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2382 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 1| 2322 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 5| 2517 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 2443 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads