Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5009 | НОВИНИ

Комисията по отбрана даде зелена светлина за модернизацията на армията

Комисията по отбрана даде зелена светлина за модернизацията на армията
Нова методика ще определя критериите за избор на изтребителя за българските ВВС.
 

Проектът за инвестиционен разход предвижда придобиване на 16 самолета на два етапа по 8 самолета за цена 1,8 млрд. лева с ДДС на разсрочено плащане за 10 години като първите 3 години ще плащаме по 100 млн. лв от бюджета, а в следващите години тежестта се увеличава.

 

Ще търсим оферти за американски Ф-18, Ф-16 от САЩ, Португалия и Израел, а „Юрофайтър” от Германия и Италия, ще искаме оферта и за френски „Рафал”, както и шведски „Грипен”, включително новопроизведени и употребявани.

 

Първите самолети трябва да бъдат доставени две години след сключването на договора, а доставката на втория транш самолети ще бъде между петата и седмата година, съобщава bTV. В този период трябва постепенно да бъде свален от въоръжение и руският МиГ-29, с който в момента се охранява въздушното пространство на България.

 

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Шефът на НЗОК Камен Плочев подаде оставка 1| 5330 | Шефът на НЗОК Камен Плочев подаде оставка ЧЕЗ раздаде първите стипендии на студенти 0| 5752 | ЧЕЗ раздаде първите стипендии на студенти Предлагат полк. Радостин Илиев за директор на Щаба на отбраната 0| 6296 | Предлагат полк. Радостин Илиев за директор на Щаба на отбраната Полша предаде позициите на ЕС за Иран 1| 5598 | Полша предаде позициите на ЕС за Иран

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads