Най-много са новозаразените в София - 344, следват областите Пловдив със 187 и Стара Загора - със 136 новоинфектирани.

В болница се лекуват 940 души, 45 са в интензивно отделение.

Като излекувани за 24 часа са отчетени 3178 души, починали са 16.

През последното денонощие са били поставени 1 149 ваксини.

Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2 067 199.