Най-много са новозаразените в София - 221, следват областите Пловдив - с 60 и Бургас - с 55 новоинфектирани.
В болница се лекуват 803-ма души, 75 са в интензивно отделение.
Като излекувани за 24 часа са отчетени 4881 души, починали са 27.
През последното денонощие са били поставени 894 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2 056 129.