Най-много са новите случаи в София - 170, като следват областите Благоевград - с 28 и Бургас - с 23 новоинфектирани.

 
В болница се лекуват 572 души. 50 са в интензивно отделение.

Като излекувани за 24 часа са отчетени 5436 души, починали са 6.

През последното денонощие са били поставени 781 ваксини. Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2 058 090.