Най-много са новите случаи в София – 56, следвана от област Варна с 9 новоинфектирани.
В болница се лекуват 248 души, 27 от тях са в интензивно отделение.
Като излекувани за 24 часа са отчетени 16 души, починал е един пациент.
През последното денонощие са били поставени 19 ваксини.
Общият брой на хората със завършен ваксинационен цикъл у нас вече е 2 060 931.