Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
10| 6780 | НОВИНИ

Криминалист за "Верила": Ръководството на екипажа със сигурност е знаело за дрогата

Иван Савов
Иван Савов
„Екипажът на българския кораб, в който бе намерено голямо количество кокаин, със сигурност е бил наясно какво превозва.“ Това коментира криминалистът Иван Савов за плавателния съд, който е задържан в Ирландия.
 

Продължават разпитите на екипажа - 17 българи и един украинец. По данни на МВР на кораба „Верила“ са открити не 300, а 500 кг от наркотика.


„Нереално е никой да не е наясно на кораба, че превозва такива количества дрога, особено капитанското ръководство“, добави криминалистът пред Евронюз.


Той поясни, че очаква да се открие още от дрогата на борда на „Верила“.


„Странно е толкова голям кораб да рискува за толкова малко количество кокаин. 500 кг чист кокаин, което означава че практически един килограм от него струва в пъти повече, отколкото би струвал същия 1 кг, след като се разреди преди да стигне до крайните потребители“, каза Савов.


Криминалистът обясни, че е странно, че плавателният съд е хванат в Ирландия.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Критикът на Кремъл Михаил Ходорковски: Путин трябва да бъде победен в Украйна, иначе ще нападне НАТО 14| 6974 | Критикът на Кремъл Михаил Ходорковски: Путин трябва да бъде победен в Украйна, иначе ще нападне НАТО Обнародваха в "Държавен вестник" промените в Конституцията 0| 5081 | Обнародваха в "Държавен вестник" промените в Конституцията Колко дни ще почиваме през 2024 г.? 0| 5825 | Колко дни ще почиваме през 2024 г.? София може да остане без кмет? ОИК проверява Терзиев 2| 5384 | София може да остане без кмет? ОИК проверява Терзиев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads