Реклама / Ads
20| 5606 |26.02.2013 НОВИНИ

КСНС ще предложи 12 май за дата на изборите

.
Консултативният съвет по национална сигурност (КСНС) е взел решение да предложи предсрочните избори да се състоят на 12 май. Това заяви депутатът от Синята коалиция Михаил Михайлов пред БНР.
 

Спорът за датата още не е утихнал. По-рано председателят на ДПС заяви пред журналисти, че най-удачната дата за предсрочни парламентарни избори беше 28 април. “Изразявам огромното си огорчение, че по време на консултациите чух абсолютно безобразни, скандални, цинични съображения, изборите да не са на 28 април.

Ако съображенията бяха свързани с това, че е седмица преди Великден - големия празник Цветница - бих ги приел. Но на мен ми беше заявено, че няма как да има предсрочни избори, защото това е бил денят на ДПС. Ровили са се в празничния календар на съседни на нас държави - дали няма някаква препратка, както по време на местните избори - искали сме 29 октомври, защото тогава е бил денят на съседна на нас държава. Този път пак са търсили. Няма. Няма никакви празници на 28 април”, категоричен беше Местан.

В крайна сметка се оказа, че 28 април е денят, в който Конституционният съд се е произнесъл, че ДПС не е противоконституционна партия. “Ако се установи, че някой някога, не централен орган на Движението, дори местен съвет на партията някога е отбелязал 28 април като ден на ДПС, аз ще приема аргументите ви изборите да не са на 28 април”, заяви Местан.

Вече повече от четири часа продължава заседанието на Консултативния съвет за национална сигурност при президента. Темата е “Рискове и заплахи за сигурността и стабилността в страната, произтичащи от политическата и социална криза”. Председателят на “Атака” Волен Сидеров напусна заседанието на КСНС още в началото. По-късно от заседанието си тръгна и съпредседателят на Синята коалиция Иван Костов.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 367 |17.12.2025 МФ предлага промяна в допълнителното пенсионно осигуряване. Какво е мултифондов модел? . 2| 542 |17.12.2025 Разкритие: Руските служби са сплашвали белгийски политици, за да блокират средства за Украйна . 0| 465 |17.12.2025 Мъж е загинал на АМ „Тракия“, след като е бил на пътното платно . 2| 698 |17.12.2025 Уволниха директора на 138-о училище, който отрича да е поставял камери в тоалетните

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads