Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 4385 |24.10.2015 НОВИНИ

Лекари от Враца ощипали НЗОК със 107 бона

.
Лекари, болници и аптеки във Врачанска област са ощетили бюджета на Здравната каса със 107 хиляди лева. Това е установено от регионалната каса във Враца при 670 проверки от началото на годината до месец септември. Наложени са глоби за близо 55 хиляди лева, съобщава БНР.
 

При проверките е засечено, че най-много са ощетили бюджета на Здравната каса болниците във Врачанска област. Те са получили неправомерно и след това са възстановили на Касата около 82 хиляди лева и са глобени за 24 хиляди лева. Установено е, че болниците най-често нарушават стандартите за хоспитализация и изпълнение на клиничните пътеки. Не спазват изискванията за изписване на пациентите и не лекуват придружаващите ги заболявания. При проверките на личните лекари е засечено, че включват в регистрите си пациенти, които се водят към друга практика, нямат изправно медицинско оборудване и не се справят с воденето на документацията. При зъболекарите е установено, че надвишават или дублират определените дентални дейности в платения от Здравната каса пакет. Проблемите в проверените аптеки предимно са свързани с попълването на рецептурните бланки за отпускане на лекарства.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3580 |05.07.2024 Фармацевтите продължават да бият аларма за промените в отпускането на лекарства . 0| 2823 |29.04.2024 Заради софтуерен проблем, населени места могат да останат без медикаменти . 2| 3303 |10.10.2022 НЗОК отпуска още 774 млн. лв. на болниците . 0| 5564 |25.06.2014 НЗОК: КТБ не блокира болниците във Врачанско

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads