Лозан Панов: Мимикрия на реформи води до недоверие в правосъдието
Той подчерта, че е аргументирал думите си пред премиера с различни казуси в миналото. „Костинброд, подслушването на премиера в дома му, КТБ, ЦУМ-гейт, които сочат към това, че все трябва да носи отговорност и да има механизми за носене на такава отговорност. Всякакви интерпретации за някакви лични конфликти между мен и главния прокурор намирам за неоснователни.
Внушения за политика – също. Реформата трябва да бъде в дълбочина. Такава за съжаление не се случи”, обясни председателят на ВКС и призова темата отново да влезе в дневния ред на парламента.
Лозан Панов отново заяви, че ще продължи да настоява за среща по темата с президента Румен Радев и лидерите на всички парламентарно представени политически партии. „В дълбочина реформа трябва да бъде направена. Всяка мимикрия на реформа води до неверие в правосъдието”, заяви още Лозан Панов.
Нашият призив е нека да работим заедно. Нека да гледаме в една посока и нека възможно най-бързо да намалим напрежението, за да осъществим тези реформи, не защото имаме 17 препоръки, а защото българските граждани очакват и немогат повече да чакат справедлива съдебна система. Това заяви пък вицепремиерът по правосъдната реформа и министър на външните работи Екатерина Захариева, след срещата.
Освен вицепремиера Захариева в срещата участие са взели още правосъдният министър Цецка Цачева и началникът на кабинета Румяна Бъчварова. „Беше общо споделено мнението, че това е една от най-важните реформи, защото българските граждани очакват справедливост. Очакват бързина и ефективност в съдебната система”, заяви Захариева и напомни, че правителството е поело ангажимент да възможно най-скоро да се изпълнят 17-те препоръки от доклада на ЕК.
Моля, подкрепете ни.