Мъж от Индия заби колата си в пешеходци във Великобритания
Черен Suzuki Swift се е врязал в пешеходци във Фрайър Гейт около 21:30 часа в събота, съобщи полицията. „Можем да потвърдим, че седем души са ранени, след като кола блъсна пешеходци на улица в центъра на града“, съобщи полицията на Дербишир в изявление във Facebook.
„Седемте души са претърпели редица сериозни, но не животозастрашаващи наранявания и можем да потвърдим, че противно на онлайн спекулациите, никой не е загинал при инцидента.“
Мъж на около 30 години, родом от Индия, е бил открит малко след инцидента, съобщи полицията. Той е арестуван по подозрение в опит за убийство, причиняване на тежки телесни повреди чрез опасно шофиране, умишлено причиняване на тежка телесна повреда и опасно шофиране. Той остава в полицейския арест.
Полицията заяви, че не е наясно с мотивите и че разследването на обстоятелствата продължава. Полицията не смята, че има риск за обществеността и призовава всеки, който има информация, да се свърже с нея. Антитерористичната служба също се включва в разследването.
Моля, подкрепете ни.