Реклама / Ads
1| 3211 |17.09.2024 НОВИНИ

Мъж запали пожар в Двореца на парламента в Букурещ

.
Мъж предизвика пожар днес в Двореца на парламента в Букурещ в магазин, намиращ се в зоната за вход на посетители към Камарата на депутатите, съобщава телевизия Диджи 24, като отбелязва, че мотивите на извършителя все още са неизвестни.
 

Около 300 души бяха евакуирани от партера на сградата след инцидента, а мъжът успя да избяга и в момента се издирва от полицаите. Една служителка получи паник атака след избухването на пламъците.


В съобщение на Инспектората за извънредни ситуации в Букурещ-Илфов се отбелязва, че пожарът е избухнал в помещение за посетители с площ 30 квадратни метра и че са изгорели текстилни елементи и част от мебелировката.


"В резултат на събитието няма ранени лица", посочва инспекторатът.


Според цитирания източник след намеса на пожарникарите огънят е потушен.


Букурещката полиция заяви в съобщение, че "от първоначалните разследвания е установено, че след спонтанен конфликт един мъж, посетител, е хвърлил запалително вещество" в Двореца на парламента.


Новинарският сайт Зиаре посочва, че полицията е блокирала всички входове и изходи на Двореца на парламента в рамките на издирването на извършителя.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3275 |03.04.2025 Кола се взриви сред тълпа хора на централния площад "Дам" в Амстердам . 1| 2964 |14.02.2025 Напълно изгасен е пожарът в склад между "Илиянци" и "Требич", десетки пожарникари борили пламъците . 0| 3279 |06.01.2025 Хвана в крачка подпалвач на входната врата на Районния съд в Свищов . 0| 3342 |30.12.2024 Заплаха за бомба в община Минерални бани: Полицията отцепи района

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads