Реклама / Ads
0| 5141 |15.06.2018 НОВИНИ

Мълния падна в Калофер и изпотроши сгради и техника

.
Мълния падна в центъра на Калофер по време на поредната буря, която се разрази в града. От ударната вълна са изпочупени част от прозорците на сгради в района.
 

Гръмотевица е поразила и голям бор в центъра, като части от него са се разпръснали в радиус от 100 метра. Мълнията е причинила и материални щети по много от сградите в централната част, а в общината са повредени компютрите. За щастие няма пострадали хора. Напълно унищожена е и системата за видеонаблюдение. В момента в сградата няма интернет, като част от компютрите също са пострадали при удара.

„Доста голямо количество дъжд, виждали сме и повече. Но това бедствие, което ни сполетя, като чели надмина всичко”, коментира пред Нова телевизия кметът на Калофер Румен Стоянов.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 6856 |16.05.2024 Порой и градушка унищожиха реколтата в Свищовско . 1| 5851 |03.08.2019 Буря парализира Плевен, Кърджали, Враца и Варна . 0| 4851 |15.05.2018 Градушка помля Враца и Плевен . 3| 8163 |14.03.2013 Бурята взе жертва в Габрово

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads