Децата са на 11-годишна възраст и са с тежки изгаряния. Настанени са в УМБАЛ “Медика“, а другото - в Университетската болница “Канев“ в града.

От пресцентъра на УМБАЛ “Канев” съобщиха, че настаненото в лечебното заведение дете е починало. То е било прието  в състояние на клинична смърт, без сърдечна и дихателна дейност, съобщи Стела Кръстева от пресцентъра на лечебното заведение.

Сигналът за случилото се е подаден около 19:20 ч.

Според информация на bTV пострадалите деца са три. Докато тичали към навеса ги е повалил гръм.