Реклама / Ads
1| 4970 |11.12.2017 НОВИНИ

Мартин Димитров: Да не дописват доклада за АЕЦ ”Белене", къде е?

.
Мартин Димитров Източник: БГНЕС
”Къде е докладът на БАН за ”Белене”?! Нали получиха разрешение преди седмица да го публикуват. Да не го дописват в момента?” Този въпрос постави на страницата си във ”Фейсбук” бившият депутат Мартин Димитров.
 

След публикуването на резюмето на въпросния доклад на БАН за АЕЦ “Белене” и неговата финансова рентабилност, опитват да ни убедят, че АЕЦ “Белене” е добра идея. А тя не е. Димитров очевидно се съмнява, че заключенията му се украсяват катко коледна елха.

Ръководителят на работната група от БАН, изготвила доклада за АЕЦ "Белене" по поръчка на Българския енергиен холдинг (БЕХ),  проф. Александър Тасев изпрати на 4 декември писмо до държавната компания с искане да се разреши публикуването на резултатите от доклада.  Това обяви самият той тогава на пресконференция.

"Надявам се, че в следващите няколко дни ще бъде разумно прието нашето искане и ще можем да качим на сайта на БАН нашите подробни резултати", коментира той. .
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 5209 |16.11.2017 Оценката на БАН: АЕЦ „Белене“ е жизнен проект при няколко условия . 13| 6307 |30.11.2012 НДСВ ще съди МИЕТ заради АЕЦ "Белене" . 13| 5976 |03.10.2012 Депутатите се хванаха за гушите как да разследват АЕЦ „Белене” . 13| 7472 |27.09.2012 Мартин Димитров: Съмнителен е сценарият с новия инвеститор за "Белене"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads