Реклама / Ads
39| 23365 |12.09.2020 НОВИНИ

Масирано провериха заведение в София. Собственикът е в ареста с обвинение, че финансира протестите

.
Ресторант “Воденицата”
Спецакция се проведе в известно заведение в кв „Драгалевци” късно снощи. Икономическа полиция, Инспекцията по труда, НАП, Агенцията по храните и пожарната, влязоха в ресторанта, собственост на Веселин Денков. Самият той е задържан на 1 септември при опит да премине ГКПП ”Калотина”. Едно от обвиненията към него е, че финансира протестите. Проверката е продължила около час и половина. Нарушения не са установени. Ето какво написаха екипа на заведението във Фейсбук:
 

Тази вечер, около 19:30 часа, когато екипът ни обслужваше пълни зали с вечерящи клиенти и очаквахме заявени резервации, работата ни бе смутена от неочаквано нахлуване на представители на НАП, РИОКОЗ, пожарната, икономическа полиция, инспекция по труда с цел акция на работното ни място - ресторант “Воденицата”.

 

Клиентите ни видимо се притесниха и прекъснаха вечерята си, макар персоналът ни да продължи да държи на високия си професионализъм и да върши своята работа.
Почувствахме се изплашени и несправедливо застрашени на работното си място - ресторантът ни съществува от 1998 година и е едно от най-знаковите и емблематични заведения в столицата ни. Повече от двадесет години екипът ни е посрещал дипломати и световни популярни лица и винаги сме били горди с изрядните си репутация и професионализъм!


От седмица нашият работодател Веселин Денков е задържан по подозрение във финансова подкрепа на протестите. Пред съда той отрече това обвинение и ние сме сигурни в неговата невинност! Ако месеци наред се притеснявахме от липсата на работа, заради пандемията, днес сме обезпокоени отново за работните си места, защото такива показни акции поставят под съмнение законността и справедливостта в държавата ни. Приемаме, че част от задълженията на институциите са именно проверките, но с тази масовост по-скоро изглеждат като наказателна акция. Акция не само срещу работодателя ни, но и срещу нас, които вадим хляба си по честен начин тук.


Във всички протоколи от извършените проверки, няма констатирани нарушения!
Надяваме се на обективни решения на съда и да не се нарушава възможността да работим в нормални условия и да продължим да правим това, което обичаме - да посрещаме хората в спокойна и приятна обстановка и да ги изпращаме щастливи!


Екипът на ресторант “Воденицата”

 




f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 8| 3557 |06.03.2024 МВР: Имало е патрулки близо до "Осемте джуджета", но не е доказано, че са го охранявали . 4| 4234 |20.09.2021 За полицейско насилие искат уволнението на шефа на полицията в Благоевград . 5| 4188 |12.03.2021 Ресторантьори се оплакват от саботьори-папараци . 11| 5906 |03.12.2020 Лидер на протеста бе привикан в полицията, за да каже дали е хвърлял яйца по сградата на ДПС

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads