За това предупреди в предаването „120 минути“ д-р Пламен Масларски. Масларски бе категоричен ако забележим някакви симптоми у нашите деца, да не бързаме към лекарския кабинет, а да се обадим на доктора си.  Той поясни, че няма нито едно дете досега с остър респираторен проблем вследствие на коронавируса.

Д-р Масларски, че при децата коронавирусната инфекция протича по-леко вероятно защото нямат някои рецептори все още, за които се закача COVID -19. Той посъветва малките деца да се кърмят, а на големите да се осигури повече сън и по-малко стрес.