Местан: Вот на недоверие ще има, оставка не
"Няма да се откажем от идеята за вот на недоверие", каза лидерът на ДПС Лютви Местан на брифинг в Народното събрание. "Който и министър да си беше позволил подобни квалификации, неговата оставка щяхме да поискаме”, категоричен бе Местан.
„Ние не сме толкова наивни и знаем, че няма да се стигне до оставката на министъра. Би било естествено да получим подкрепа за вота на недоверие. Ние няма да се откажем от вота на недоверие и тази инициатива няма отношение към лекарският протест и лекарската подкрепа. Лекарите могат да го подкрепя за професионалните му решения, ако им харесва. Въпросът е дали е възможно представител на най-хуманната професия да използва език на омразата“, каза Местан.