Реклама / Ads
0| 5493 |09.01.2013 НОВИНИ

Н. Милошев: Площадката на "Козлодуй" е по-стабилна от Беленската

.
Николай Милошев
Сеизмичната ни мрежа не отстъпва на средноевропейските стандарти; но не може да е като американската, след като и заплатите ни не са такива.
 

След труса в Турция най-уплашени са били в Южна България.

Площадката на АЕЦ "Белене" не е сеизмично нестабилна, каза по БТВ шефът на сеизмолозите в БАН проф. д-р Николай Милошев, но направи уговорката, че тази на "Козлодуй" е още по-стабилна.

Сеизмичната мрежа на България с нищо не отстъпва на средноевропейските стандарти. 21 станции работят в момента, ще имаме и 29; към днешна дата те са напълно достатъчни, обясни Милошев.

Той обясни още, че две минути след сериозния трус в Егейско море, отчетен с 5,8 по скалата на Рихтер, от Европейско-средиземноморския сеизмологичен център, се появила и информация, че друго земетресение – от 4,1, е станало близо до Ниш в Сърбия. Малко по-късно информацията изчезнала и започнали спекулациите с втория трус. Земетресение е имало, но то е било много слабо, по-малко от 2 по Рихтер. Не се е усетило никъде. Точно защото е било толкова леко, нашите сеизмолози не са го уловили
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1037 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 1| 1170 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 0| 1564 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 1309 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads