Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5177 | НОВИНИ

Министър Желязков: Радев иска предсрочни избори, да състави служебен кабинет

Росен Желязков
Росен Желязков
Румен Радев иска да състави служебен кабинет и да има предсрочни избори. Това е част от опозиционно говорене, а президентът е лидер на опозицията. Относно думите на Радев, че ако от управлява, няма да се краде, тук ми липсва олицотверението на единството на нацията, заяви министърът на транспорта Росен Желязков.
 

Радев е лидер на опозицията, а не Нинова, защото, за да се стигне до управление на опозицията, първоначално се изисква да падне кабинета и да има служебно правителство, това е част от пътеката. От друга страна начинът, по който беше мобилизиран обществения ресурс за справяне с пандемията и резултатът от това нещо, което е признато от всички държави в ЕС, начинът, по който хората понесоха ограниченията, мерките, и начинът, по който излизаме, показва, че държавата функционира, допълни той.


Като част от конституционната пътека не ме притеснява служебен кабинет. Мен ме притеснява това, че нормалният цикъл е правителството, което и да е то, да изкара своя четиригодишен мандат, особено, когато се справя с политиките, които осъществява и реализира. А не на всяка цена да бъде съборено, за да дойде кабинет, който да го ревизира за 2-3 месеца, и да създаде предпоставки за нова подредба в следващия парламент извън нормалната политическа логика, посочи Желязков.

 

Министърът коментира и карантината за Гърция: От 1 юни отпада карантината и ограниченито за бизнес пътувания в Гърция , а от 15 юни ще се възобновят туристическите пътувания. При преминаване на границата обаче ще трябва да бъде попълнена специална декларация, няма да има 14-дневна карантина.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Бивш министър: Ще има 10% спад на БВП, а не както смятат Горанов и кабинетът 0| 5966 | Бивш министър: Ще има 10% спад на БВП, а не както смятат Горанов и кабинетът Министър Вълчев: Баловете може да са и през юни, юли, дори август 0| 4808 | Министър Вълчев: Баловете може да са и през юни, юли, дори август Румен Радев: Ако управлявах аз, нямаше да се краде 0| 7973 | Румен Радев: Ако управлявах аз, нямаше да се краде Доц. Инджов: Сблъсъкът Борисов-Радев ще ескалира, критиките към властта са обосновани 0| 8808 | Доц. Инджов: Сблъсъкът Борисов-Радев ще ескалира, критиките към властта са обосновани

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads