Реклама / Ads
0| 3322 |07.08.2022 НОВИНИ

Министърът на туризма очерта приоритетите си

.
Илин Димитров Източник: БГНЕС
Острите проблеми в момента са отчетността по програмата за хуманитарна помощ за бежанците, където имаме много жалби; категоризацията на заведенията и хотелите, която изостава, и протичането на сезона в условията на ковид.
 

Това каза за БТА служебният министър на туризма Илин Димитров.  Той присъства на заключителния концерт на дванадесетото издание на Националния събор на народното творчество в местността „Войводенец“, Копривщица. Ние сме в средата на лятото, в най-силния сезон, където сме с най-много туристи, и трябва да се погрижим той да протече по един добър начин. Трябва да направим всичко възможно да обезпечим неговото нормално протичане - това е приоритет номер едно. 

 

Приоритети са да решим острите проблеми и довършим започнатите неща, като проведем няколко краткосрочни политики, обобщи Димитров. Той заяви, че те ще бъдат обявени на брифинг във вторник, когато ще бъде разяснено всичко в детайли.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 3301 |04.10.2024 Служебният министър на културата Найден Тодоров ще бори източването на средства с програма в 10 стъпки . 2| 3481 |06.11.2022 Зимният туристически сезон ще бъде между 5 и 7 процента по-силен от миналогодишния . 0| 3174 |24.08.2022 Хотелиерите, настанили украински бежанци, получават парите си другата седмица . 0| 3231 |12.08.2022 Министърът на туризма: Отбелязва се ръст на туристите с 40% спрямо 2021 г.

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads