Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

13| 5418 |17.10.2022 НОВИНИ

Митрофанова проговори за разгорелия се скандал да бъде ли поканена на откриването на НС

.
Елеонора Митрофанова Източник: БГНЕС
Руският посланик в България Елеонора Митрофанова с първи коментар по повод разгорелия се скандал да бъде ли поканена на откриването на 48-то Народно събрание и в крайна сметка взетото под давлението на ЕС решение тя да не присъства на него.
 

Агенция ТАСС публикува в своя Телеграм-канал интервю с Митрофанова по темата:

"Посланикът на Русия в България Елеонора Митрофанова пожела на депутатите от 48-ото Народно събрание успех във всички области на работата им.

 

Дипломатът коментира и споровете на български политици за поканата й за първата среща:

 

"Имаше обща резолюция на Европейския парламент с препоръка руските посланици да се изолират максимално от официални политически контакти. Но това е препоръка и затова всяка страна има право да вземе самостоятелно решение по тези въпроси. България, от моя гледна точка, надхвърли плана, като повдигна темата в пресата да се покани ли Митрофанов за първото заседание на парламента или не - цяла история, която много напомня на водевил", каза тя. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 12| 4955 |12.10.2022 Рашидов: Ако не поканим Митрофанова, това е обявяване на война. Кой ще носи отговорност, ако хвърлят бомба? . 0| 4184 |06.04.2022 Какво реши коалицията за отзоваването на руския посланик? . 46| 4864 |09.05.2021 Посланик Митрофанова: България има нужда от парите на ЕС, но отношенията с Кремъл не трябва да са жертва . 11| 3466 |12.04.2021 Руският посланик за шпионския скандал: България не бива да изпълнява нечии поръчки

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads