Реклама / Ads
0| 3816 |21.07.2022 НОВИНИ

Мицотакис: Не одобряваме предложението на ЕС за намаляване на потреблението на газ с 15%

.
Правителството на Гърция не одобрява предложението на Европейския съюз за доброволно намаляване на потреблението на газ с 15% от следващия месец, за да се смекчи евентуалното спиране на доставките от Русия.
 

Това заяви гръцкият премиер Кириакос Мицотакис. В сряда Европейската комисия поиска от държавите членки да намалят потреблението на газ през следващите месеци, за да избегнат големи смущения в промишлеността през следващата зима.

 

"Правителството не е съгласно по принцип с предложението на Комисията за 15% намаление на потреблението на природен газ", каза на брифинг говорителят на правителството Янис Економу и добави: "Ние представихме предложения и продължаваме да твърдим, че този вариант може да осигури решения".

 

Министърът на енергетиката Костас Скрекас посочи, че 70% от природния газ, внасян от Гърция, се използва за производство на електроенергия, което означава, че всяко намаление ще засегне домакинствата и предприятията.

 

Той добави, че страната вече е изразила несъгласието си с предложението и "е предприела всички необходими действия", за да осигури доставките.

Подобни реакции изразиха и властите в Испания и Португалия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 8 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 0| 121 |15.12.2025 Украйна ще започне производство на щурмови дронове в Германия . 0| 258 |15.12.2025 Какво се знае за стрелците от Бонди Бийч . 0| 276 |15.12.2025 Украйна притиска Русия в Каспийско море с поредица удари по нефтени платформи

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads