Реклама / Ads
4| 4902 |11.12.2014 НОВИНИ

Надзирателите протестират от днес

.
Източник: Булфото
Днес започва протестна кампания на служителите в затворите заради бюджета за 2015 година. Всеки работен ден от днес синдикалните дружества ще се събират пред затворите, в които работят.
 
Напрежението се повиши, след като стана ясно, че Министерството на правосъдието няма да изплати сумите за индексиране на заплатите, нощен труд и време на разположение. Освен това не е предвидено и изравняване на получаваните суми за храна и работа при специфични условия на труд с тези в МВР. Така на практика служителите в затворите остават с най-ниските заплати в сектор “Сигурност”, обясняват от синдиката им.

Протестът започва днес от 10.30 часа пред Софийския централен затвор.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 42 |16.12.2025 Зеленски: Без замразените активи на Русия няма да оцелеем . 0| 225 |16.12.2025 Необосновано високи цени в 65 магазина установи проверка на НАП . 0| 126 |16.12.2025 Кули срещу дронове и Raven: Великобритания подсилва въздушната отбрана на Украйна . 0| 268 |16.12.2025 Фермерските протести спряха тировете на двата основни гранични пункта с Гърция

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads