Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 2786 | НОВИНИ

НАТО ще изпрати възможно най-бързо "Пейтриът" на Украйна

НАТО ще изпрати възможно най-бързо "Пейтриът" на Украйна
Източник: БГНЕС
Тече подготовка за бързо прехвърляне на допълнителни системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът" в Украйна. Това заяви високопоставеният военен командир на НАТО Алексус Гринкевич, цитиран от Ройтерс.
 

Страната е подложена на едни от най-тежките руски атаки във войната досега.

 

"Подготовката е в ход, работим в тясно сътрудничество с германците по прехвърлянето на "Пейтриът", изтъкна Гринкевич на конференция в германския град Висбаден. "Указанията, които получих, са да ги изпратя възможно най-бързо", поясни той.

 

Припомняме, че на 14 юли американският лидер Доналд Тръмп обяви споразумения в рамките на НАТО, според които европейските страни ще закупят американски оръжия, предимно зенитно-ракетни системи "Пейтриът", и ще ги прехвърлят на Украйна.

 




Германия, Дания, Швеция и Нидерландия вече увериха, че са готови да участват в схемата.

 

Генералният секретар на алианса Марк Рюте посочи други членове на НАТО в Европа и Северна Америка като потенциални купувачи: Финландия, Норвегия, Великобритания и Канада.

 

Франция и Италия обаче обявиха, че няма да участват в схемата.

 

НАТО ще проведе среща на страните, притежаващи системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът", които може да се дадат на Украйна, на 23 юли.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Бюджетът на ЕС за 2028–2035 г. Кой печели и кой губи? 3| 4473 | Бюджетът на ЕС за 2028–2035 г. Кой печели и кой губи? Квантови мрежи подлагат Айнщайн на изпитание 2| 3901 | Квантови мрежи подлагат Айнщайн на изпитание Разследването на катастрофата със самолета на "Еър Индия" се фокусира върху пилотите 0| 2993 | Разследването на катастрофата със самолета на "Еър Индия" се фокусира върху пилотите Украински удари с дронове достигат Москва и Петербург 6| 3110 | Украински удари с дронове достигат Москва и Петербург

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads