Реклама / Ads
1| 3125 |29.09.2022 НОВИНИ

Никола Стоянов: Ще задържим цената на микса на газта в рамките, които бизнесът ни постави

.
Никола Стоянов
Ще успеем да задържим цената на микса на газта в рамките, които бизнесът ни постави. Количествата са осигурени. Интерконекторът с Гърция идва в правилния момент. Някои от предприятията ще минат на други алтернативни горива, защото ще им бъде по-изгодно. Газ ще има и тя ще е на добра цена, така че бизнесът да е конкурентен и да оцелее.
 

Това заяви пред БНТ служебният министър на икономиката Никола Стоянов.

Според него няма да има нужда от таван на цената на газа. По думите на Никола Стоянов се очаква сериозно развитие на инвестициите, интересът е огромен поради пандемията и войната в Украйна, както и цялостното притеснение в Европа по енергийните теми.

 

България стои стабилно, поясни Никола Стоянов и допълни, че се очаква потвърждение до края на следващия месец за нови инвестиции за близо 100 милиона евро.

"Ще продължи подпомагането за електричеството. Това ще се отрази успокояващо и на цените на хранителните продукти. Успяваме да овладеем цените на енергоносителите. Страната ни има механизми как да влияе на пазара на горива на едро. Обсъждат се различни варианти за подпомагане на бизнеса", добави Никола Стоянов.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3182 |12.02.2023 Никола Стоянов: Слагането на таван не работи добре, ще разчитаме на конкуренцията да свали цените . 3| 3829 |25.11.2022 Никола Стоянов: Надяваме се инфлацията да спадне чувствително . 3| 3641 |30.10.2022 И служебният кабинет внася в НС мерки за овладяване на цените на горивата . 0| 3205 |13.09.2022 Служебният кабинет твърдо „за“ компенсации за бизнеса заради скъпия газ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads