Омбудсманът не се извини на НОИ за упреците си
Тогава, когато съм отправял упреци към НОИ, значи е имало за какво. Не виждам причина да се извиня. Това обяви в сутрешния блок на БНТ омбудсманът на Република България Константин Пенчев.
Всяко чакане е фатално и аз призовавам и служебното правителство да вземе мерки, подчерта Пенчев, който определи проблема с банката като цирей за системата ни. По отношение на скандала с откраднатите ЕГН-та по време на избори омбудсманът посочи: „Аз се надявам този шум, който се вдигна, малко да респектира партиите“. Константин Пенчев призова българите да „гласуват масово“ на предстоящите парламентарни избори.