Реклама / Ads
5| 3378 |09.12.2021 НОВИНИ

Омикрон няма да разваля празниците, става доминантен чак през януари, прогнозира математик

.
Проф. Николай Витанов Източник: bTV
Омикронът го няма. Знаете прогнозата ми - този вариант на вируса няма да може да стане доминантен у нас до Нова година. Проблемите с него ще са догодина. Това е прогнозира математикът проф. Николай Витанов в профила си във Фейсбук.
 

Той посочва, че броят на активните случаи у нас продължава да намалява, макар и много бавно. Заради все още високата бройка, здравната система остава претоварена, но се справя.

 

По отношение на смъртността проф. Витанов пише: "Починали са 23,1% повече хора отколкото при съответната вълна миналата година. Пак да пиша - ако ваксинацията беше достатъчно обхватна, починалите щяха да са много по-малко. Статистиката от страни с висока степен на ваксинация е такава."

 

Той напомня, че според Картата на риска на Министерството на здравеопазването броят на областите на ниво 4 вече отива към нула. "Слизането на София, Пловдив и Варна на по-долни нива на риск е потвърждение на прогнозата ми за спокойни коледни и новогодишни празници. Ситуацията бавно се подобрява и очакванията са това да продължи."

 

По думите му тотален локдаун до края на годината е изключен.




Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 1427 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 1396 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 1441 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 1546 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads