Реклама / Ads
0| 3280 |18.08.2024 НОВИНИ

Остава горещо, възможни са градушки в следобедните часове

.
Днес ще бъде слънчево. След обяд над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност и в планинските райони там ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Ще духа слаб до умерен вятър от източната четвърт.
 

Максималните температури ще бъдат между 31° и 36°, в София - около 33°, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология. щ





По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 28°-30°. Температурата на морската вода е 26°-28°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.
 
В планините ще преобладава слънчево време. Над масивите в западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места в следобедните часове ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 26°, на 2000 метра - около 19°. 

 

През първите дни от новата седмица над западната половина от страната ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност, на места, главно в планинските райони в западната половина от страната и купесто-дъждовна; там ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. На повече места и по-интензивни ще бъдат явленията във вторник. Вятърът ще бъде слаб, от източната четвърт. Дневните температури слабо ще се понижат. Над Източна България вероятността за валежи е малка, ще има повече слънчеви часове. Вятърът там ще бъде до умерен, а температурите ще останат без съществена промяна. 
/РИ/

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3902 |25.06.2024 Преди обед - слънце, след това - купесто-дъждовна облачност . 0| 3028 |24.05.2024 Празникът идва със слънце и тук-таме градушки . 0| 4818 |31.08.2023 Последният ден на август ни предлага предимно слънчево време . 0| 3480 |16.05.2022 И днес слънце и дъжд

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads